Kolaysat İlan Verme Kuralları

- Yayınlanan ilanın başlığında ve ilan açıklamasında yalnızca ilan ile ilgili olan bilgiler yer almalıdır. Belirtilen kısımlarda reklam içerikli yazı yazılmaması gerekmektedir.

- İlan girişlerinde belirtilen spesifik ve temel özelliklere ait (fiyat, model, metrekare, oda sayısı v.b.) bilgilerin doğru bilgiler olması gerekmektedir.

- Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar, videolar vb. içerikler yalnızca satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

- Eklenen fotoğraflar, başlık ve açıklamaların içeriğinde farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

- Kolaysat ilan havuzunun içerisinde bulunan farklı bir kullanıcının ilanının fotoğraf, görsel ve içerikleri kullanılmamalıdır.

- Aynı ilanın tekrar tekrar yayınlanması veya daha önce yayınlanan bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar girilmesi kesinlikle yasaktır. Bu ve benzeri faaliyetlerin tespit edilmesi durumunda; kullanıcıların ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

- Her ilan için ilana özgü fotoğraflar kullanılmalıdır, aynı fotoğrafların ikinci bir ilanda tekrar kullanılması yasaktır.

- İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Profil Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Kurumsal kullanıcılar mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler.

- Satılık veya kiralık ürünler/hizmetler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

- Kullanıcılar tarafından satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

- Kullanıcıların yayınlamış oldukları ilanların içeriğinde, KVKK'da bulunan ve “6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun” maddesi uyarınca koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait “Kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler, başkaca bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.”  aksi takdirde sorumluluk Kullanıcıya ait olup; KOLAYSAT E-TİCARET İNTERNET VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş hiçbir surette bundan dolayı sorumlu tutulamaz.

Yukarıda belirtilen “İlan Verme Kuralları” hem bireysel üyelerimiz hem de kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. Kullanıcılarımız, Kolaysat’ın sağlamış olduğu hizmetleri kullanmakla yukarıda zikretmiş olduğumuz kurallara ve Üyelik Sözleşmesi’ndeki kriterlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.